Kościół p.w. św. Mikołaja w Gąsawie - uroczy, romantyczny, z niespodzianką w środku.

APR

05

3307

Kościół p.w. św. Mikołaja w Gąsawie - uroczy, romantyczny, z niespodzianką w środku.

Absolutnie niepozorny z zewnątrz. Nie rzuca się w oczy, nie bije blaskiem, nie przytłacza. Skromna drewniana boazeria i dzwonnica dokładnie nad wejściem, również nie zdradzają TEJ tajemnicy. Jeśli trafisz tu przypadkiem – długo nie będziesz mógł TEGO pojąć. Jeśli to był cel Twojej podróży – również nie będziesz mógł TEGO pojąć!

TO – najwspanialsze w Polsce brakowe malowidła ścienne

W całym kościele jest ich aż 700 m2! Malowidła pokrywają cały sufit oraz wszystkie ściany. Polichromie, barokowe zdobienia, i belka tęczowa przeniosą Cię w zupełnie inną przestrzeń. Wizerunki świętych, girlandy, anioły i sceny biblijne przewijają się przed oczami, jak w kalejdoskopie. Skrzypienie drewnianej posadzki i ław, bogato zdobiony chór i prezbiterium od którego nie będziesz mógł oderwać wzroku, sprawią że wizytę w Gąsawie zapamiętasz na długo.

Gdy zabrzmią zabytkowe organy (1815 r.) cały kościół uniesie się w posadach, a malowane sklepienia będą wirowały nad Twoją głową.

To właśnie tu, w tym skromnym z zewnątrz, niepozornym kościółku, w otoczeniu najbliższych oraz w towarzystwie niezliczonych par oczu niemych obserwatorów historii, możecie powiedzieć sobie TAK.

Kościół p.w. św. Mikołaja to miejsce na idealnie urokliwy, romantyczny i piękny w swojej prostocie ślub, który zawsze będziecie wspominać z nostalgią.

Pałac Grochowiska Szlacheckie – Gąsawa – odległość 5,6 km

  • Samochodem: 5 minut
  • Rowerem: 17 minut
  • Pieszo: 1 godzina 8 minut

Po drodze: pomnik Leszka Białego w Marcinkowie Górnym

Czekamy na Ciebie w „Pałacowej”!

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania..